"Eckhart Tolle: Šios akimirkos jega - gyvenimo taika ir sąmoningumas"

KNYGOS

12/1/20232 min read

a group of framed photographs on a wall
a group of framed photographs on a wall

Eckhart Tolle yra vienas iš žinomiausių šiuolaikinių dvasinių autorių, kuris savo knygoje "Šios akimirkos jega" tyrinėja dabarties svarbą ir vidinį ramybės šaltinį. Jo išmintis ir supratimas apie gyvenimo esmę yra vertingi ir įkvepia tūkstančius skaitytojų visame pasaulyje.

Ši knyga kviečia mus sustoti, išjungti protą ir gyventi akimirkoje. Eckhart Tolle pabrėžia, kad tik gyvenant dabartyje galime patirti tikrąją taiką ir sąmoningumą. Daugelis žmonių visą gyvenimą praleidžia svarstant apie praeitį arba planuodami ateitį, tačiau pamiršta būti čia ir dabar. Tolle teigia, kad tik dabartis yra vienintelis momentas, kuriuo mes turime tikrąjį valdymą ir galimybę patirti tikrąją gyvenimo esmę.

Vienas iš pagrindinių Tolle idėjų yra sąmoningumo svarba. Jis teigia, kad dauguma žmonių gyvena automatinį gyvenimą, veikiami praeities patirties ir ateities lūkesčių. Tačiau tik sąmoningas gyvenimas leidžia mums išlaisvinti save nuo protinio triukšmo ir pasiekti vidinę ramybę. Tai nereiškia, kad mes turime atmesti praeitį arba ateitį, bet svarbu išmokti būti su jomis čia ir dabar, be prisirišimo ir atsidavimo.

Viena iš svarbiausių Tolle idėjų yra susijusi su ego sąvoka. Jis teigia, kad ego yra mūsų tapatybės suvokimo ir savęs vertinimo dalis. Dauguma žmonių identifikuoja save su savo protu, mintimis ir emocijomis, tačiau tai tik iš dalies atspindi tikrąją mūsų esmę. Tikrasis aš yra giliau - tai sąmonė, kuri yra už protinių suvokimų ribų. Apgaulingai tapę ego įkalintais, mes prarandame ryšį su tikrove ir gyvename nuolatinėje protinėje veikloje. Tolle ragina mus atsiskirti nuo ego ir atsiversti sąmoningumui, kuris leidžia mums patirti tikrąją gyvenimo esmę.

Viena iš praktinių Tolle siūlomų būdų gyventi akimirkoje yra sąmoningumo pratimai. Jis siūlo atkreipti dėmesį į savo kvėpavimą, pajusti kūno pojūčius ir stebėti išorinį pasaulį be jokio vertinimo ar interpretacijos. Šie pratimai padeda mums išjungti protą ir atsiversti dabarties momentui. Taip pat svarbu pastebėti, kad sąmoningumas nėra vienkartinis įvykis, bet nuolatinis darbas su savimi. Tik nuolatinis sąmoningumo praktikavimas leidžia mums išlaikyti ryšį su dabartimi ir patirti tikrąją gyvenimo esmę.

Šios akimirkos jega taip pat kalba apie vidinę ramybę ir taiką. Tolle teigia, kad tik iš vidaus ramybės galime rasti tikrąją laimę ir patirti gyvenimo prasmę. Daugelis žmonių ieško laimės išorinėse aplinkybėse - turtuose, santykiuose ar karjeroje, tačiau tai tik laikinai suteikia malonumą. Tik vidinė ramybė ir sąmoningumas leidžia mums išlaikyti stabilumą ir laimę nepriklausomai nuo išorinių aplinkybių. Tai yra tikras vidinis pasiturinčio gyvenimo būdas.

Eckhart Tolle "Šios akimirkos jega" yra galinga knyga, kuri kviečia mus sustoti ir pagalvoti apie gyvenimo prasmę. Ji moko mums gyventi akimirkoje, atsiskirti nuo ego ir rasti vidinę ramybę. Šios knygos išmintis yra universalus ir aktualus visiems, kurie ieško gyvenimo prasmės ir tikrosios laimės. Taigi, jei jūs norite patirti tikrąją gyvenimo esmę, rekomenduoju perskaityti "Šios akimirkos jega" ir pradėti savo dvasinę kelionę jau šiandien.