Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto: kitoks požiūris į gerą gyvenimą

KNYGOS

12/4/20232 min read

Šiandieninėje visuomenėje daugelis žmonių siekia sėkmės ir laimės. Tačiau ar tikrai sėkmė ir laimė yra susijusios su tuo, kiek turime ar pasiekėme? Marko Mansono knyga "The Subtle Art of Not Giving a F*ck" skatina mus peržiūrėti savo požiūrį į gyvenimą ir atsisakyti besąlygiško siekio patirti tik teigiamus dalykus.

Autorius pabrėžia, kad dažnai mes per daug ieškome sau dėmesio tuščioms vertybėms, tokioms kaip turtas, garsas ar socialinis statusas. Tačiau šios vertybės dažnai nepasižymi tikra prasmė ir laimės šaltiniu. Jis ragina mąstyti kitaip ir sutelkti dėmesį į tai, kas iš tikrųjų svarbu mūsų gyvenime.

Ši knyga siūlo kitokį požiūrį į gyvenimą - nebeieškoti tik teigiamų dalykų, bet išmokti priimti ir suvokti ir neigiamus aspektus. Autorius teigia, kad tikėtis, jog gyvenimas bus tik teigiamas, yra nerealistiška ir galiausiai tik sukuria nusivylimą. Taigi, svarbu suprasti, kad ne viskas gyvenime gali būti puiku ir kad tai yra normalu.

Kitas svarbus knygos žinutės aspektas yra tai, kad sėkmė ir laimė yra susijusios su mūsų pačių požiūriu ir suvokimu. Dažnai mes ieškome laimės išorėje, tikėdamiesi, kad tam tikri dalykai ar įvykiai mus padarys laimingais. Tačiau Markas Mansonas teigia, kad tikra laimė ateina iš vidaus - iš mūsų pačių požiūrio ir suvokimo.

Ši knyga skatina mus atsisakyti besąlygiško siekio patirti tik teigiamus dalykus ir išmokti priimti ir suvokti ir neigiamus aspektus. Ji moko mums, kad gyvenimas yra sudėtingas ir kartais sunkus, tačiau tai nereiškia, kad mes neturime galimybės būti laimingi ir sėkmingi.

Galbūt ši knyga gali padėti mums peržiūrėti savo prioritetus ir nukreipti savo pastangas ir dėmesį į tai, kas iš tikrųjų svarbu mūsų gyvenime. Ji skatina mąstyti kitaip, neieškoti laimės išorėje, bet ieškoti jos vidaus. Ji moko mums, kaip nekrušti sau dėmesio tuščioms vertybėms, bet rasti tikrąją gyvenimo prasmę ir laimės šaltinį.

Galbūt ši knyga gali būti puiki priemonė mums pažvelgti į gyvenimą kitomis akimis ir atrasti naują požiūrį į sėkmę ir laimę. Ji skatina mąstyti kritiškai ir nebijoti priimti neigiamų aspektų, nes tai yra neišvengiama gyvenimo dalis. Taigi, galbūt šis subtilus menas nekrušti sau gali padėti mums atrasti tikrąją gyvenimo prasmę ir laimės šaltinį.